Koszule damskie na lato – z różnych materiałów

Ubranie koszul w lecie nie brzmi atrakcyjnie. Dla wielu z nas lato oznacza nieznośne ciepło, wilgotność i ogólny dyskomfort w przypadku odzieży. Każdy rodzaj tkaniny, który może przywrzeć do pocącej się skóry i potencjalnie sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej zgrzana może być problematyczny. Ale ufajcie mi: koszule damskie na lato są wspaniałą odzieżą. W przeciwieństwie do bluzek, kurtek czy flaneli, koszule na lato są luźne i lekkie, wykonane z miękkiego materiału, który w rzeczywistości może pomóc Ci schłodzić się zamiast wchłaniać ciepło.

men-2425121_1280Uwielbiamy szybkie zmiany w modzie, tak samo jak wszystkie inne kobiety, ale wiele ubrań na lato jest wykonanych z mieszanek poliuretanów, które po prostu nie są oddychające i często nasiąkają potem. Aby zachować chłód w najcieplejsze dni najlepiej jest szukać takich materiałów jak bawełna-pima czy supima, ale ogólnie koszule damskie na lato powinny być wykonane z lekkich tkanin co pozwoli na szybkie wchłanianie potu i uwalnianie go.

Len jest także solidnym materiałem na lato – jest silniejsza niż bawełna i lepszym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu jest najbardziej oddychającą tkaniną. Wbrew powszechnemu przekonaniu, jedwab jest dobrym wyborem również na koszule damskie na lato, ponieważ jest naturalny, oddychający i chłodzący. Jedyny minus: Jeśli się pocisz, należy go często prać. Wspaniały również jest supercienki denim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s